Autokary do Rumunii

 Kup Bilet Autokarowy On Line Polska - Rumunia lub Rumunia - Polska. Busy do Rumunii.

Poniżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Zapraszamy do rezerwacji biletów autokarowych do Rumunii.

 

Jakie najlepsze międzynarodowe przewozy autokarowe z Polski do Rumunii wybrać?

Wybierając busy do rumuńskich miast warto zagłębić się w ofertę firmy przewozowej Elabus. Bilety autokarowe do Rumunii możemy u nich zakupić w kilku polskich miastach. Autokary do Bukaresztu, Costinesti, Eforie, Jupiter, Konstanca, Pitesti, Saturn, Sibiu (pol. Sybin) i Venus wyruszają z dwóch miejsc na terenie naszego kraju, a bilety autokarowe do Rumunii nie przekraczają 400 złotych.

Połączenia autokarowe międzynarodowe do tych miejscowości odjeżdżają z Poznania, a mijają Wrocław, Opole, Katowice i Kraków. Później docierają do Rumunii, ale to nie koniec ich drogi, bo te autobusy do Bułgarii jeszcze jadą w dalszej kolejności. Drugim miejscem, w którym możemy kupić tanie bilety autokarowe, jest Warszawa. Tu wsiadając w autokar do stolicy Rumunii pokonujemy trasę, która zalicza również Łódź i Częstochowę. Dalsza droga w Polsce, którą umożliwia nam bilet autokarowy jest podobna do już wyżej wspomnianej, tj. kierujemy się na Katowice i Kraków.

Busy do Rumunii w ofercie, którą udostępniają przewozy autokarowe

Nad rzeką Dymbowicą (Dambovita) znajduje się stolica tego kraju. Bukareszt, bo o nim właśnie mowa, skupia w sobie mieszankę różnych stylów architektonicznych. Niektórzy zwą go miastem eklektycznym, a miano to zawdzięcza budowlom wiekowym w połączeniu z nurtem socrealistycznym i nowoczesnymi elementami architektury. Podczas naszej wędrówki autobusem do „Małego Paryża” (tak zwano go w czasach międzywojennych), wypada nam zobaczyć, dzięki czemu zawdzięcza ten przydomek.

Wzdłuż miasta zauważyć możemy kilka przyrzecznych jezior dodających mu uroku i będących skupiskiem turystycznych atrakcji w okolicy. Oprócz tego autobus do Bukaresztu pozwoli nam na obejrzenie konkurencyjnego, sztucznego jeziora w centrum aglomeracji. Jest ono otoczone zapoczątkowanymi w 1847 ogrodami, które są owiane niemal taką samą sławą, jak polskie Puławy. Jest tu również jeden z największych na świecie, egzotycznych ogrodów botanicznych.

Rzymska tradycja nakazywała budowanie miast na wzgórzach, a konstruktorzy stolicy Rumunii wykorzystali tę ideę. Budapeszt leży na siedmiu wzgórzach, które wcześniej porośnięte były przez las Vlasiei.  Miasto swymi korzeniami sięga bardzo głęboko, bo jego historia rozpoczyna się już w czasach starożytnych. Pierwsze zapiski na jego temat pojawiają się około 1459 roku, kiedy to władał nim Wład Palownik. Postać ta to nie kto inny, jak inspiracja dla książkowego Drakuli!

Nie jest to miejsce bardzo oblegane przez turystów ze względu na pobliskie kurorty znajdujące się nad Morzem Czarnym, więc osoby nie lubiące tłumów się w nim odnajdą. Szczególnie ich uwagę może przykuć wcześniej już wspominana mieszanka stylów oraz destrukcyjna siła trzęsień ziemi i wojen, która na nie wpłynęła.