pozyczka

Autokary do Rosji

 Kup Bilet Autokarowy On Line Polska - Rosja lub Rosja - Polska. Busy do Rosji.

Poniżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Zapraszamy do rezerwacji biletów autokarowych do Rosji.

 

Przewozy autokarowe do Rosji to nie żart

A dokładniej: do rosyjskiej eksklawy przylegającej do terytorium naszego kraju, Obwodu Kaliningradzkiego. Bilety autokarowe do tej części Rosji można zakupić już za niewielką kwotę, bo około kilkudziesięciu złotych w jedną stronę. Podróż rozpoczyna się w stołecznym mieście Polski, a tanie bilety autokarowe wiodą nas do Kaliningradu w autobusie przedsiębiorstwa PKS Polonus. Planowana podróż z Polski do Kaliningradu odbywa się około 8-9 godzin. Busy do Obwodu Kaliningradzkiego wyruszają z Zachodniego dworca PKS w Warszawie, by dotrzeć na ulicę Kolejową w punkcie docelowym.

Połączenia autokarowe międzynarodowe oferują nam również kurs w inny skrawek Federacji Rosyjskiej, a mianowicie – do Sankt Petersburga. Autobusem do tego miasta dotrzemy kupując bilet autokarowy na przystanku MZK obok dworca PKS przy ulicy Utraty w Suwałkach. Koszt takiej podróży nie przekroczy 300 złotych. Korzystając z tej opcji, wybieramy już inne międzynarodowe przewozy autobusowe, Deutsche Touring. Ten autokar do Sankt Petersburga wyrusza z niemieckiej stolicy i zatrzymuje się w kilku polskich miastach (Poznań, Warszawa, Łomża, Grajewo i Augustów oraz oczywiście Suwałki), by przez Wilno i Rygę dotrzeć do celu.  

Po co jechać z Polski do Obwodu Kaliningradzkiego?

Bilety autokarowe do Kaliningradu umożliwią nam wizytę turystyczną i towarzyszące jej zwiedzanie interesujących zabytków minionych epok. Należą do nich między innymi: katedra na wyspie Knipawie, Rynek Centralny w funkcji bazaru, Filharmonia w kościele katolickim Świętej Rodziny i wiele innych. Ponadto warto odwiedzić również Muzem Bursztynu.

Internauci polecają sobie busy do Kaliningradu ze względu na pomieszanie charakteru tego miasta, gdzie stare kolumny blokowisk pamiętających stare czasy mieszają się z nowoczesnymi punktami handlowymi.

Autobusy do Sankt Petersburga – czy warto

Jest to miasto położone tuż przy Zatoce Fińskiej, a autokary do niego docierające umożliwiają nam bliższe zapoznanie się z jego topografią, historią oraz kulturą. Jest to olbrzymi ośrodek gospodarczy, naukowy oraz kulturalny Rosji, a turyści upodobali go sobie nawet bardziej niż stolicę. Nic więc dziwnego w tym, że UNESCO zaliczyło go do listy „najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast świata”.

Jest to miasto dość nietypowe, toteż może stąd jego popularność. Leży on na licznych wyspach, które połączone są jeszcze bardziej mnogimi mostami wyścigującymi się w urodzie. Od takiego usytuowania miasta pochodzi jego sławny przydomek – Wenecja Północy. I pomyśleć, że tylko kilka godzin jazdy i autobus do Petersburga dzieli nas od takich atrakcji.