Autokary do DOVER

Autokary do Dover. Bilety do Dover. Busy Polska Anglia

 Kup Bilet Autokarowy do i z Dover OnLine


Powyżej mają Państwo dwa systemy rezerwacji biletów autokarowych Voyager i Euroticket. Warto porównać ceny biletów i  aktualne promocje wybranych połączeń autokarowych u różnych przewoźników a następnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Sam kupujesz, sam decydujesz. Zapraszamy do rezerwacji.

W ostatnich latach, w Polsce znacznie zwiększyło się zainteresowanie transportem międzynarodowym. Wynika to przede wszystkim ze zwiększenia ilości realizowanych podróży turystycznych, zarobkowych, bądź służbowych. Największym zainteresowaniem pasażerów cieszą się państwa i miasta pośredni, bądź bezpośrednio związane z Unią Europejską. Najczęściej wykorzystywaną formą transportu przez Polaków są obecnie międzynarodowe przejazdy autokarowe. Dzięki nim bowiem pasażer może za stosunkowo niską cenę podróżować w wygodnych i komfortowych warunkach niemalże z wszystkich średnich i większych miejscowości w Polsce do wielu również większych i mniejszych miejscowości w całej Europie.

Jednym z krajów, w którym zlokalizowanych jest najwięcej przystanków autokarowych jest Wielka Brytania. Dotrzeć tam można transportem drogowym w dwojaki sposób: albo z wykorzystaniem przeprawy promowej, albo przejazd pod kanałem La Manche. Znacznie większa część połączeń realizowana jest w ten pierwszy sposób. I to właśnie sprawia, iż wszystkie trasy z Polski, chcąc dotrzeć do swoich miejsc docelowych w Wielkiej Brytanii musi najpierw przejechać przez miejscowość Dover, gdzie zlokalizowany jest przystanek promu zmierzającego z Calais we Francji. Zatem można rzec, iż najwięcej połączeń z Polski możliwa jest właśnie do miasta Dover, skąd ostatecznie kontynuować można trasę we wszystkich kierunkach w Anglii. Przewoźnikami, z którymi można podróżować do Dover są: Pol-Fol, Eurolines Polska, Visitor, Agatur, a także PKS Warmia.

Podróż z Warszawy do Dover kosztuje około od 300 zł i trwa od 22 do 24 godzin. Połączenia na tych trasach z reguły nie zatrzymują na przystankach pośrednich w innych państwach, aniżeli wyjazdowym i dojazdowym. Przystanek z kolei w Dover zlokalizowany jest na przystani promowej. Przykładowe połączenia realizowane są na trasach: Opole – Slough; a także Sanok, Leżajsk, Przemyśl, Lublin, Ostrowiec Świętokrzyski, Bielsko-Biała, Koźle, Białystok, Suwałki, Elbląg - Liverpool, Glasgow, Bournemouth, Swansea oraz Plymouth.